Ak máte skutočne záujem o kúpu niektorej našej Appaloosy, je pre nás veľmi dôležité spoznať budúceho kupujúceho. Preto vás prosíme, aby ste nám pri prvom kontakte najprv v krátkosti uviedli dôvod výberu práve našej Appaloosy a dajte vedieť, aký domov jej ponúkate.

Žriebätá (a kone na predaj) žijú v zmiešanom stáde a zároveň sú v dennom kontakte s človekom, sú socializované, majú základné zručnosti ako vodenie na ohlávke, podávanie nôh, akceptujú dotyky na celom tele (čistenie, ošetrovanie), žijú v režime 12/12, poznajú teda aj box. Žriebätá sú pravidelne odčervené, očkované ( po odstave) a majú pravidelnú starostlivosť o kopytá.

Znalosti ako pobyt v boxe, používanie napájačky, či rešpektovanie elektrického ohradníka patrí do základov mladého koňa pre jeho ďalší život a uľahčí to nový štart jemu aj novému majiteľovi. Konkrétny výcvik je už na budúcom majiteľovi a je jeho voľba akou cestou sa chce uberať.

Predávajú sa s originálnym Registračným Certifikátom z USA, EU pasom a sú čipované.

Všetci rodičia ( žrebci aj kobyly) majú spravené genetické testy: 5 panel s negatívnym výsledkom a aj testy na farbu.

Ceny sa môžu meniť v závislosti od veku, pohlavia, atraktivity sfarbenia a úrovne tréningu koňa. Neočakávajte odpoveď ak je prvou, alebo jedinou otázkou cena. Ak máte rozpočet na Škodovku zbytočne sa pôjdete informovať, či vám to bude stačiť na Rolls Royce. Žiaľ, je to bežný dotaz „kým k vám osobne prídem, chcem vedieť, či na to mám“. Ak si niekto kladie takúto otázku – prosím, nekupujte si žiadneho koňa, tie výdavky sú nekonečné, kúpou koňa iba začínajú a za bežnú starostlivosť, ustajnenie či veterinára zaplatíte rovnako aj keby ste koňa dostali grátis. Od záujemcov tiež ocením, ak budú mať aspoň základnú znalosť rozdielu medzi skutočnou Appaloosou a „iným farebným koňom“.

Nezáväzná návšteva je vítaná. Ďakujeme našim potenciálnym zákazníkom za pochopenie.

Nita

Quanah

Ishta

♀ filly 2024

♀ filly 2024

♀ filly 2024

Mighty

Alya

Baby

Salt

♂ colt 2022

♀ filly 2023

♀ filly 2024

♂ colt 2024