The Appaloosa is truly a horse for all reasons

V chove koní Appaloosa, nikdy neviete, akú farbu, alebo vzor získate, ale chovatelia a majitelia skutočných Appaloos súhlasia, že ich Appaloosy  sú vytrvalé, dlhoveké, zdravé a ľahko živiteľné. Ďalej sú mimoriadne inteligentné, majú výnimočnú pamäť, sú atletické, majú mierny temperament a nezáleží na tom, akej úrovne ste jazdec,  Appaloosa je tu vždy pre vás!


Skutočná  Appaloosa je veľmi všestranná. Chcete jazdiť angliu či western, alebo aj oboje?  Chcete jazdiť vytrvalosť, všestrannosť, drezúru či skákať? Je tu  Appaloosa.

Appaloosu môžete využiť mnohými rôznymi spôsobmi, niektoré dokonca zapriahajú do rôznych kočiarov, alebo behajú dostihy – áno Appaloosy –  poskytujú nielen skvelú jazdu,  ale najmä budú vašim spoločníkom a priateľom.

Skutočná Appaloosa je naozaj výnimočná, preto nie je potrebné primiešavať krv iných, aj keď povolených plemien. Mnohí to zdôvodňujú uplatnením v športe a niektorí tréneri radi zdôrazňujú, že ich kone chodia dokonale ako stroj – Appaloosa nikdy nebude ako stroj! Je to individualita, ktorá z lásky k „svojmu človeku“ spraví aj nemožné, ale násilím u nej nič nedosiahnete. Appaloosa je pre vás skutočným partnerom.