AHR IM LUCKY – „Lucy“

 

90% FPD Appaloosa, nar./born  14.7.2011 v ČR

BLACK SNOWCAP

LP/LP homozygot, 100% Color producer

Ee/aa,   GREY gen negatívny n/n

6 panel N/N : HYPP, HERDA, GBED, MH, PSSM 1, IMM / negatívny

159 cm

LUCY

Lucy je homozygotná kobyla (t.j. každé jej žriebä bude farebné)  s  úžasným charakterom, je po známom CRAZY LEGS LUCK importovanom z USA, ktorý je v Čechách legendou a jedným z prvých Appaloos importovaných z Ameriky, z matky IM NOT Q LESS  import z Kanady.

 

LUCKA

 

Pedigree Lucy – kliknite sem

ak ste nahliadli do pedigree máte možnosť všimnúť si, že Lucy je 100% appaloosa každým svojim kúskom (všetkých 30 predkov v prvých 4generáciách sú Appaloosy), ale stala sa byrokratická chyba. Dôvod, prečo získala „len“ 90 % percent FPD, je spôsobený tým, že 3 kone z prvých 4 generácií boli zaregistrované v ApHCC (Kanada) a nie v ApHC (USA). Aby sa kôň registrovaný v Kanade započítal do percenta FPD, musí byť preregistrovaný do ApHC – čo sa nestalo. Kone v rodokmeni, ktoré neboli preregistrované, boli Colorado Cutie ApHCC 17568, The Accelerator ApHCC 19287 a OK My-D Brite Sioux ApHCC R21519.

*

The reason that this horse received a 90% FPD percentage is due to 3 horses in the first 4 generations being registered with the ApHCC (Canada) and not the ApHC. In order for a horse registered with the ApHCC to be counted in a FPD pedigree percentage the horse much have been re-registered into the ApHC.
The horses in the pedigree that were not re-registered were Colorado Cutie ApHCC 17568, The Accelerator ApHCC 19287 and OK My-D Brite Sioux ApHCC R21519.

 

 

                                             Sire: CRAZY LEGS LUCK                                          Dam: IM NOT Q LESS

SIRE - DAM

V  pedigree: okrem snáď každému známeho a súčasného Crazy Legs Luck-a nájdete Chief Chelsea, Cherokee Blue Rex, Cherokee Red Rex, Rock Star, Skipa Star, Mighty Bright…

 

LUCY  má skvelú povahu, v stáde je líder, ale nie z pozície sily, má prirodzený rešpekt a je „spravodlivý vodca“. Lucy je už viacnásobnou mamou a jej potomstvo jej vlastnosti a vzorce správania preberá a jej žriebätá majú pokojný, priateľský charakter.

progeny

 

naše kone využívame na ľahkú prácu či už na jazdiarni, alebo v teréne  ako hobby kone.

Lucky