R KATE MIGHTY – „Katy“

 

90% FPD Appaloosa, nar. 26.5.2015 v ČR

RED ROAN

ee/Aa , LP/lp, PATN1 n/n

5 panel N/N : HYPP, HERDA, GBED, MH, PSSM 1, / negatívny

154 cm

Katy 2020-04-13

.

Katy je mladá kobylka po otcovi High Thunderstorm ( po MA Thunderstorm) a z matky Bright Mighty (po Bonanza Royal, zo Star Castle).

Skvelé športové línie v kombinácii s vysokým FPD a vyrovnanou povahou, ktorú majú všetci jej potomkovia, Katy je určite prínosom nášho chovného programu.  Netradične sme siahli po ryzke, čo by s našimi čiernymi žrebcami znamenalo čierne potomstvo avšak po testovaní farby je výsledok ee/Aa, teda farebné možnosti potomkov sa rozširujú okrem čiernej aj na Bay.

Sire: High Thunderstorm

Dam: Bright Mighty

MA CARIBBEAN SAND

MA THUNDERSTORM

STAR CASTLE

Z otcovej strany: Otcova matka (babička Katy) Sandy bola importovaná do ČR z Talianska žrebná s famóznym MA THUNDERSTORM,  ktorý reprezentuje kombináciou dvoch najúspešnejších krvných línií, aké kedy u Appaloos boli.  MA THUNDERSTORM je JEDINÝM KOŇOM V HISTORII Appaloos, ktorý dokázal vyhrať  Open Futurity aj Open Derby pod hlavičkou Appaloosa Reining Horse asociácie. V roku 2005 získal najvyššie skóre zo všetkých Appaloos na svete (224,5)! Jeho životné výhry v reiningu sú viac ako 11tisíc dolárov.

dedov otec Ima Doc O´Lena je svetovým šampiónom v disciplíne Cutting, Derby šampiónom a  finalistom  cuttingových Super Stakes.  Pochopiteľne je v Appaloosa sieni slávy a je otcom nespočetne športovo úspešných potomkov. Matka Thunderstorma vyprodukovala niekoľko špičkových reiningových koní.

Samotný otec Katy – High Thunderstorm absolvoval niekoľko úspešných štartov najmä v mladej a čoraz obľúbenejšej disciplíne Extreme trail a to nielen pod skúsenou majiteľkou, ale aj s malou, vtedy len 7-ročnou, slečnou.

Na strane matky – babička KATY  je legenda chovu Appaloos  v Českej republike importovaná kobyla Star Castle po Black Tower (ROM halter a western pleasure), Skipa Star (82 Halter Points, titul Superior za halter), Mighty Bright ( Hall of Fame ApHC, haltrový víťaz ), Star Castle bola dovezená žrebná  po haltrovom appaloosa žrebcovi Bonanza Royale (Reserve World Champion in Halter,  50 Halter Points, umiestnený v Top 10 v National a World Shows ) a z tohto spojenia sa narodila matka Katy – Bright Mighty. Matka Katy až ako jedenásťročná štartovala na Appaloosa Show v Čeladnej (CZ) kde získala titul Grand Champion Mare a 1. miesto z showmanshipu. Bola taktiež  veľmi talentovaná na reining a dlhé roky pôsobila v chove.

KATY je v stáde dominantná a nemá problém ani v harmonickom spolužití so žrebcom

je obsadnutá, ale nejazdená, u nás má „len“ materské povinnosti a je výborná matka

KATY je sfarbením red roan – narodila sa ako ryzka

keď k nám prišla už bola dosť prekvitnutá

a dnes je už takmer biela.